Teknoloji

YouTube’un Dublaj Özelliği Yayında

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi görüntü platformu Youtubearalarında dünyanın en tanınmış YouTuber’larından biri olan MrBeast’in de bulunduğu küçük bir içerik üreticisi grubuna sahip dikkat çekici bir şirkettir. test sürüşü yapmıştı. Bu testlerde YouTube videoları için farklı dillerde dublaj denenmiş ve geri bildirimler toplanmıştır. Kullanıcılar MrBeast’in bazı resimlerini gördü dublaj seçeneğiSözün içeriğini Türkçe seslendirme ile izleme fırsatı buldu.

YouTube, bu değerli özelliğin test çalışmasını anın prestijiyle tamamladı. dünya çapında kullanıma sunuldu . Kullanıcılar artık içerik oluşturucu tarafından sağlanan bir dublaja erişebilir. tıpkı altyazı özelliğini etkinleştirmek gibi dublaj özelliğini aktif ederek görüntüyü izleyebilecektir. Bu sayede tüm içerik üreticileri dünyanın her yerinden kullanıcılara ulaşma imkanına sahip olacaktır.

Dublajlı görüntüler yalnızca geçtiğimiz ay 2 milyon saatin üzerinde izlendi

YouTube ayrıca, bir süredir test edilen yeni, özellikle ilgili istatistikleri de paylaştı. Buna göre; test sürecinde 3.500’den fazla videoda 40’tan fazla dil için dublaj özelliği etkinleştirildi. Konuşmaya konu olan görsellerin toplam izlenme süresi en az yüzde 15 Dublaj olarak izlendi. YouTube, görüntülerin dublajlı izlenme süresinin yalnızca Ocak 2023 için olduğunu duyurdu. 2 milyon saatten fazla açıkladı. Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Kullanıcılar bir resmi açıp “Ayarlar”ı tıkladığında, ” müzik parçası“adlı yeni bir seçenek görecekler. Bu seçeneğe tıkladığınızda o görüntü için hangi dublaj seçeneklerinin etkinleştirildiğini göreceksiniz. Hadi, hadi, MrBeast’in bir görüntüsü aracılığıylaHep birlikte bu özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

İşte Türkçe dublaj özelliğini kullanabileceğiniz bir MrBeast görseli:

Yapmanız gerekenler şu şekilde;

  • Ayarlar
  • müzik parçası
  • Türkçe

Seçeneklere tıklayarak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu