Haber

Üç seçimde CHP’ye oy verdiği adreste kaydı silindi.

İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı Türkali Mahallesi’nde oturan Sercan Algün, perşembe günü aldığı tebligatla adres bilgilerinin yeni olmadığını öğrendi. Bunun üzerine Algün, kontrol etmek için e-devlet’e girdiğinde konutunun düştüğünü ve evinde FE isimli kişinin kayıtlı olduğunu gördü.

İSTANBUL’DA ÜÇ SEÇİMDE OY VERDİ

Yaklaşık 9 yıldır aynı adreste oturan ve mülkiyeti kendisine ait olan Sercan Algün, 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 ve 23 Haziran 2019 seçimlerinde aynı adreste oy kullandı. önce evinden çıktı. Perşembe günü telefonuna gelen mesajı kontrol eden Algün, “Adres bilgilerinizin güncel olmadığı tespit edilmiştir” yazısı ile karşılaştı.

‘Bana olmaz deme, bak’

“Evimi aldığımdan beri hiç kimseye veya bir şirkete kiralamadım” diyen Algün, “Konutun düştüğünü ilk olarak telefonuma gelen bir mesajla öğrendim. Daha sonra e-devlet uygulamasından baktığımda tüm kayıtlarımın düştüğünü ve yerime başka bir kişinin kayıtlı olduğunu gördüm. Gerekli mercilere başvuracağım. Adaletin yerini bulması için ne gerekiyorsa yapacağım. Senin gibi bende olmaz diyordum ama oldu. Seçmen kaydınıza bakmak için sadece 30 saniyeniz var. Bu, vatandaşlık görevimizi hakkıyla yerine getirmemizin şartıdır.”

“OLANLAR BİR HAFTA İÇİNDE OLDU”

Evin kendisine ait olduğunu belirten Algün, “Bu ev Ekim 2014’ten beri benim tapulu mülküm. Bu süreçte çeşitli zamanlarda İzmir Karşıyaka’ya gidiyordum. En son birkaç haftadır evim buraya alınmıştı. Kayıtlara baktığımda bir sorun yoktu ve benden başka kimse yoktu.”Kayıtlarda yoktu. Kayıt memuru, burada benden başka kimsenin yaşamadığını bile bildirdi. Ne olduysa bir hafta içinde oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu