Haber

İskenderun’da meydana gelen depremler sonrası yağma, hırsızlık ve asayiş olaylarına karışan 44 zanlı tutuklandı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yağma, hırsızlık ve asayiş olaylarına karıştığı belirlenen 44 zanlı tutuklandı.

İskenderun Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçede meydana gelen sarsıntıların ardından 59 yağma, hırsızlık ve asayiş olayına ilişkin 63 zanlının güvenlik birimleri tarafından yakalandığı belirtildi.

Adliyeye sevk edilen bu şahıslardan 44’ünün tutuklandığı, 5’inin adli kontrolle serbest bırakıldığı, 1’ine ev hapsi kararı verildiği, 13’ünün ise serbest bırakıldığı bildirildi.

Ayrıca çeşitli hatalardan aranan 5 zanlının da yakalanarak haklarında işlem yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “365 adet cep telefonu, 182 bin 120 TL, çeşitli ülkelerden 22 adet 200 adet banknot, 7 bilezik, 5 yüzük, 16 tam, 26 çeyrek, 3 gram altın, zincir ve künye gibi takılar, akıllı saatler, 7 adet kol saati, 7 adet güneş enerjisi paneli, 8 adet tabanca, 55 adet fişek, 2 adet av tüfeği ve fişekleri, 2 adet kılıç, 2 adet kama, 4 adet hançer, 250 gram hash, 2 adet çekiç, drone, jeneratör, olta, levye, demir balyoz, demir makas, demir testeresi, muhtelif beyaz eşya, pos cihazları, gıda ve temizlik malzemeleri ele geçirildi.” kelime kullanıldı.

agacorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu